החזון החשוב של אורי לופוליאנסקי

החזון החשוב של אורי לופוליאנסקי

לא פעם אנחנו שומעים את הביטוי "חזון", "מורשת" מילים שנשמעות גדולות ומפוצצות, ואנחנו תוהים מה עומד מאחוריהן, האם יש באמת משהו מאחורי הביטויים האלה, משהו אמיתי.

התשובה היא כן. בקרב לא מעט דמויות ציבוריות ואנשים מסוימים, אנחנו יכולים למצוא לא מעט תוכן מאחורי ביטויים אלו. דוגמא טובה לכך הוא אורי לופוליאנסקי. מי ששימש כראש עיריית ירושלים, הוא ללא ספק בן אדם בעל חזון אשר גם הצליח להגשים אותו במידת מה, ואכן הציבור הישראלי, לא רק הירושלמי, נהנה מהחזון שלו במובנים רבים, ועל כך הוא גם קיבל לא מעט פרסים והוקרה.

כשאנחנו מדברים על החזון של אורי לופוליאנסקי, אנחנו מדברים בראש ובראשונה על יד שרה. הארגון אותו הוא ייסד ושימש כנשיא שלו במשך תקופה ארוכה. מדובר על ארגון שהוא הקים בשנות השבעים כבר, כתוצאה מנסיבות אישיות ומתוך כוונה להקל ולעזור לאנשים אשר נזקקים לאמצעי עזר רפואיים. מדובר על אנשים אשר זקוקים למשל למקלות הליכה, הליכונים, כסאות גלגלים ועוד שורה ארוכה של עזרים.

מדובר על אמצעים מאוד יקרים שלא כל אחד יכול לרכוש לעצמו, וכן קופות החולים או בתי חולים לא תמיד מספקות, ולא יכולות לספק את זה לכל מי שזקוק לכך. לכן הוא הקים ארגון שהחזון שלו הוא, שכל אחד יוכל ליהנות מהעזרים שעומדים לרשות הארגון, כך שהוא לא יצטרך לשלם עליהם, ויהיה עליו להחזיר אותם ברגע שהוא לא יידרש להם יותר.

בבסיס החזון עומדת המחשבה שכל אחד זכאי ליהנות מעזרים שכאלה מבלי לשלם עליהם. כמובן, שלשם כך הוא גייס לא מעט כספים במהלך השנים, הן בארץ והן בחו"ל, וצריך לומר הוא גם העסיק לא מעט אנשים שעבדו בהתנדבות על מנת לפתוח סניפים בכל רחבי הארץ.

אין ספק שהחזון של אורי לופוליאנסקי עומד בכפיפה אחת עם כל מה שהוא למד, התחנך לאורו, וכן חינך דורות של תלמידים במהלך השנים שהיה מורה וכן בשנים שהוא שימש בתפקידים שונים בארגון. לא כל אחד מסוגל להביא את חזונו לכדי יישום כפי שהוא עשה זאת.

כתוב/כתבי תגובה