מדוע כל עסק זקוק למועדון צרכנות

מדוע כל עסק זקוק למועדון צרכנות

אי אפשר לדבר על עסק מבלי להזכיר את העובדה כי העסק לא יהיה קיים ללא הלקוחות שלו. זה בכלל לא משנה אם אנחנו מדברים על מוסך, על חנות קמעונאית, על משרד אדריכלים או על מוזיאון. העניין הוא שזה ממש לא משנה אם תעסיקו את העובדים הטובים ביותר, אם תציעו את המוצר האיכותי ביותר, אם תשפרו את שרשרת האספקה שלכם, אם תהיו מקוריים ויצירתיים, אם לא יהיו לכם לקוחות אתם לא תצליחו להגיע לרווחים. על כן כל עסק צריך להיות עם מבט ללקוחות שלו ולשאול את עצמו מה הלקוחות שלו היו רוצים לקבל וכיצד אנחנו יכולים להביא עוד לקוחות לעסק שלנו. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי הדרך הטובה ביותר היא להציע ללקוחות שלכם מועדון צרכנות איכותי אשר ייתן להם ערך מוסף אם הם יקנו או יצרכו את המוצר או השירות שלכם.

מה עושים בעידן שבו מועדוני צרכנות הם נפוצים?

העניין הוא שהרבה מאוד עסקים הפנימו את התבונה הזאת והבינו כי הם צריכים להקים מועדון צרכנות. כך אנחנו רואים כי בעשור השני של שנות ה-2000 מועדוני צרכנות הם עניין שבשגרה וכך יוצא כי מרוב עצים הלקוחות לא רואים את היער. על רקע זה אתם חייבים להבין כי אתם לא יכולים להציע ללקוחות סתם מועדון לקוחות אלא אתם צריכים להציע מועדון ייחודי, עם הטבות מיוחדות אשר אין באף עסק אחר. כך תיצרו באזז סביב המועדון שלכם וכך המועדון שלכם יצליח להתבלט אל מועדוני הלקוחות האחרים אשר נמצאים בשוק וזהו דבר משמעותי ביותר לכל עסק ועסק.

מהו הדבר החשוב ביותר בניהול מועדון לקוחות?

עליכם להבין כי המפתח בניהול מועדון לקוחות זה להכיר את הלקוחות שלכם לעומק. אתם צריכים להבין בדיוק מה הלקוחות שלכם היו רוצים לקבל, מה יניע אותם לקום מן הספה ולקנות את המוצר או השירות שלכם ומה יגרום להם לרצות להצטרף למועדון הלקוחות שלכם ולא למועדון אחר. לכן הכרת הלקוח היא דבר חשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת.

כתוב/כתבי תגובה