קידום אתרים בגוגל: אומנות פיסול תוצאות החיפוש

קידום אתרים בגוגל: אומנות פיסול תוצאות החיפוש

כל מי שמתעסק בתחום של קידום אתרים יודע, המטרה הסופית היא להביא את הלקוח אל המקום הראשון בביטוי הכי חשוב עבורו, הביטוי בו מרבית הגולשים ירצו לחפש אותו ויעשו כך. במילים אחרות, בשביל להצליח בתהליך קידום אתרים בגוגל, יש למקד את העבודה על ביטויים ספציפיים.

אותם ביטויים, כידוע, הם אלה שנחשבים פופולאריים במנוע החיפוש של גוגל על פי הכלים שהחברה מציעה להשתמש בהם על מנת לנתח את התוצאות השונות. לעיתים מדובר בביטויים שנשמעים קצת לא ברורים אך באופן עקרוני, המערכת פשוט בוחנת מה הם אותם ביטויים וכמה אנשים מחפשים אותם.

ההנחה היא, שאם אנחנו בתור מקדמי אתר נדאג לעבוד על אותם ביטויים ולהוביל את הלקוח שלנו למקומות הראשונים בהם, אז אנחנו נעזור לו להגדיל את החשיפה לאתר שלו, נעזור לו להגדיל את כמות הגולשים שנכנסים לאתר שלו. מן הסתם, זה יהיה גם הרבה יותר ממוקד ואפקטיבי, כלומר, הגולשים שייכנסו אליו באמת יחפשו אותו ובאמת ירצו לבצע פעולות שונות באתר שלו.

כשאנחנו מדברים על פיסול תוצאות חיפוש הכוונה, שאנחנו לא חייבים לחפש את הביטוי באופן ישיר. כלומר, אנחנו לא חייבים לנקוט אך ורק בגישה שאומרת, אם אנחנו רוצים לקדם חשמלאי, אז אנחנו נקדם אותו בביטוי כמו חשמלאי, חשמלאים או חשמל. אלא אנחנו צריכים לקבל ביטויים נוספים דרכם הגולשים ירצו לחפש אותו.

למשל, דוגמא קלאסית לכך אלה ביטויים לוקליים, כלומר ביטויים שמתמקדים באזור מסוים. למשל, אם אנחנו רוצים לקדם חשמלאי בנתניה, אז אנחנו נדאג לעבוד על הביטוי הזה ולא בהכרח על הביטוי חשמלאי. מאחר וגולשים אשר מחפשים איש מקצוע באזור זה, לא ירשמו את הביטוי הכללי אלא יחפשו באופן ממוקד יותר.

זה נכון גם לגבי מה שנקרא ביטוי זנב, למשל, חשמלאי לעבודות בית או חשמלאי לעבודות משרד. גם אם מדובר בביטויים שלכאורה נראה שיש להם פחות חיפושים, עדיין, הם מאוד ממוקדים ולכן משתלם מאוד להשקיע בעבודה עליהם, מתוך כוונה להגיע אל הגולשים שכותבים את הביטוי הזה בשביל למצוא בעלי מקצוע.

כתוב/כתבי תגובה