מה הפרופיל של מומחה קידום אתרים?

מה הפרופיל של מומחה קידום אתרים?

אחד המקצועות החדשים הפופולאריים ביתר בקרב צעירים וצעירות, הוא קידום אתרים. לא מעט חבר'ה שאוהבים ומתמחים באינטרנט על רבדיו השונים, בוחרים במקצוע זה, במסגרתו הם עוזרים לבעלי עסקים ובעלי מקצוע בתחומים שונים להגדיל את החשיפה שלהם ברשת, בין אם זה דרך גוגל ובין אם זה פייסבוק ורשתות חברתיות אחרות.

למקדם אתרים מקצועי, מומחה בתחום, יש פרופיל מאוד ספציפי, מאוד ייחודי. לא מדובר רק בכך שהוא מסוגל לשבת מול המסך במשך שעות ארוכות מבלי לקום, וגם לא מדובר רק בכך שהוא בעל סבלנות רבה אשר מאפשרת לו לבצע תהליכים ארוכים מאוד בצורה שקולה ומדודה, זה הרבה מעבר לכך.

למשל, מקדם אתרים מקצועי הוא אדם שמסוגל וצריך לבצע תהליכים של ניסוי וטעייה. אי אפשר להצליח בקידום אתרים מבלי היכולת לבצע ניסויים שונים ולראות כיצד הם עובדים. להבדיל ממקצועות אחרים בהם נדרש לבצע דברים בדיוק על פי הספר, בצורה חד גונית, הרי שבקידום אתרים, בין היתר בגלל שמדובר בתחום יחסית צעיר וכן תחום שמתעדכן כל הזמן, יש צורך לבצע ניסויים ולראות כיצד משפיעים על המיקום בגוגל.

עוד תכונה מאוד חשובה והכרחית למקדם אתרים, היא היכולת לעבוד עם נתונים מרובים, לנתח אותם ולהסיק מתוכם מסקנות שונות. כל הרעיון של קידום אתרים מבוסס על נתונים, בין אם זה נתוני מיקומים, נתוני כניסה ויציאה מהאתר, נתוני גלישה ועוד. מקדם אתרים חייב להיות מסוגל לעבוד עם מספרים ולהבין את המשמעות שלהם.

מקדם אתרים מקצועי גם צריך להיות בעל יכולות חברתיות גבוהות, תקשורת בינאישית טובה, כמעט על תקן איש מכירות, שכן חלק גדול מהעבודה מתבצעת מאוד לקוחות שונים ומול בעלי אתרים אחרים איתם הוא רוצה לשתף פעולה.

נקודה אחרונה בהקשר של פרופיל מקדם אתרים, הוא צריך להיות מישהו שמסוגל כל הזמן להתעדכן ולגלות דברים חדשים בתחום. אי אפשר להיות מקדם טוב מבלי לדעת מה קורה בעולם הזה, מבלי להבין את השינויים שמתרחשים בו ומבלי היכולת להתאים את עצמו אליהם בצורות שונות ומגוונות.

>>> קראו גם: האם כדאי להיכנס לתחום של קידום אתרים

כתוב/כתבי תגובה