אפליקצייה או אתר מותאם למובייל – מה כדאי

אפליקצייה או אתר מותאם למובייל – מה כדאי

אתרים רבים בנויים מלכתחילה עם התאמה למכשירים סלולריים. אך במקרים רבים הם לא באמת מעניקים את המענה המושלם ביחס לאפליקציות. אז זה לא אומר שתמיד עלינו להעדיף את האפליקציות. אך חשוב לעמוד על ההבדלים, על היתרונות ועל החסרונות של כל אחת מהן ועל ידי כך לבחור את האפשרות הכי נכונה וטובה לעסק הספציפי.

רבים הם בעלי העסקים אשר מתמודדים בתקופה האחרונה עם דילמה רצינית.  משנת 2011 עלה באופן משמעותי מספר הסמארטפונים שנמכרים בעולם כאשר מגמה זו עולה כל העת בהתמדה. מסיבה זו הפך הצורך של כל עסק לקיים נוכחות במכשירים הניידים להכרח ממש עבור כל מי שרוצה ליהנות מאפשרות של יצירת אינטראקציה עם לקוחות פוטנציאליים.

אז נכון שישנם דרכים המאפשרות לנו להתאים את האתר למכשירים ניידים ועל ידי כך לאפשר את הגלישה באמצעות כל מכשיר. אך במקרים רבים ההתאמה של האתר למובייל לא תהיה ממש מושלמת וחוויית המשתמש לא תהיה טובה.

הבה נבדוק מעט את הנושא מקרוב על מנת שנוכל להבין האם כל עסק חייב אפליקציה ומתי עדיף להתאים את האתר למובייל.

תקציב וזמן

באופן כללי, בניית אפליקציה היא יקרה יותר מאתר מותאם מובייל. האפליקציה אמורה להתאים לשתי הפלטפורמות שכיום הכי דומיננטיות. אנדרואיד ו- IOS. לכל מערכת הפעלה יש את הכללים שלה, את השפה שלה וכל זה כרוך בעלויות לא מעטות, על מנת שהתאמת העיצוב, התשתיות והפונקציונליות של האתר תוכל להתאים לסמארטפונים או הטאבלטים. זה כולל את התאמת המסכים, הוצאת שיחות בלחיצת כפתור, התאמה לאחיזת המכשירים, לאורך ולרוחב, הגדלה והקטנה של הטקסט באופן נוח, ייצור מפה מתאימה לצורך הגעה לעסק וכדומה.

מצד שני, האפליקציה יותר נוחה לשימוש, נוחה לביצוע קניות והיא תשרת טוב יותר את העסק, נראה לכם מתאים יותר? בקרו באתר http://www.igates.co.il שם הפתרון שלכם נמצא.

שינויים באתר

אתר המצבע שינויים לעיתים תכופות, יתקשה לעשות זאת באפליקציה כאשר באתר השליטה על כך היא הרבה יותר מהירה ופשוטה. גם עבור שיווק וקידום האתר המבוסס על מנועי חיפוש, עדיף כי הגלישה תהיה באתר ולא באפליקציה החסינה מפני מנועי החיפוש.

כך שכל אחד אמור לבצע את הבחירה בהתאם לאתר שלו ובהתאם לצרכים ולמטרות של העסק.

קראו גם:

סרטוני תדמית לשיפור מיתוג העסק

כתוב/כתבי תגובה