מקורות הידע של העולם החדש

מקורות הידע של העולם החדש

ידע מציף מכל עבר, ידע מלווה כל תגלית, ידע דוחף קדימה לשכלל ולגלות, ידע מעלה באופן תמידי שאלות נוספות, ידע חשוב (אך גם עשוי להיות זניח), ידע מלווה אותנו משחר האנושות ואף יש סוגי ידע שמועברים באופן גנטי. מכאן שידע ללא ספק מרתק, אך גם מרתק לבחון כיצד העידן הנוכחי של העולם החדש מוביל את הידע למחוזות משוכללים וטכנולוגיים, בהם הפן המוחשי מפנה את מקומו לאמצעים דיגיטליים.

רדיו און ליין

תחנות רדיו אונליין מאפשרות לשמוע מהמכשיר הנייד ומהמחשב עשרות תחנות רדיו שמשדרות בו זמנית ובזמן אמת. התחנות מגוונות והן גם מקומיות וגם משדרות מארצות רחוקות. כמו כן, לרוב האזנה תהיה בחינם, כך שמנעד האופציות מאוד רחב, עובדה שמסייעת לקבל הרבה יותר מקורות מידע בפרק זמן יותר קצר, מונעת את הצורך להסתמך על הקליטה הביתית, מסייעת להתאים את הסגנון הרצוי בלחיצת כפתור (מבלי לזכור מהו התדר הרצוי) ובאופן כללי ההיצע הנרחב (והפשוט לתפעול) מעשיר את הידע ומסייע להתוודע לאינספור תחנות חדשות, תחנות שבאופן רגיל כלל לא היינו מודעים לקיומן.

חיבור מקוון ולווייני

אם פעם אנשים היו לוקחים מפת דרכים לפני שהיו נכנסים לרכב, הרי שכיום אנשים מתחברים לאפליקציה ומאפשרים לישות דיגיטלית בעלת תובנה מלאכותית להוביל אל עבר היעד הרצוי, כאשר אותה ישות מודעת לכל פנייה, סכנה ותקלה שיש בדרך, גם אם אין לה עיני אדם וגם אם היא אינה תופסת מקום לצד מושב הנהג. המערכת מסתמכת על מערכת מפות נטענות אשר מתופעלות באמצעות חיבור מקוון לרשת, כך שסך התוצאה מאוד נוחה לשימוש, מקיפה וידידותית למשתמש. כמו כן, גם באמצעות מערכת ניווט לוויינית מושתתת גלי רדיו ניתן להתמצא לגבי המיקום המדויק. שנדגים? מערכת ניווט להולכי רגלי מסתייעת במערכת הלוויינית, בשילוב אפליקציות שמוטמעות במכשיר הנייד, כגון המערכת "גוגל מפות".

עושים סדר עם פייסבוק ואימייל

אם פעם אנשים היו מסתובבים עם יומנים מהסוג שניתן לקרוע ולהעביר בהם דפים באופן מוחשי, ולו על מנת לשמור כתובות, מספרי טלפון, תאריכי יום הולדת ותזכורות לגבי פגישות, הרי שכיום מגוון תוכנות מחליפות את היומן הפיזי ואף מציעות הרבה יותר מידע, כולל כזה שאינו באמת רצוי. כך למשל מערכת פייסבוק מספקת מידע בסיסי אודות אנשים – מגלה היכן הם טיילו בשבת, כיצד הם מרגישים כיום ואף מיידעת כשלאדם מסוים יש יום הולדת. האימייל מצדו גם כן מוסר מידע ואף מציע מערכת מסרים שיווקית, כאשר לרוב הוא מסייע לתאם פגישות, לקבל אישורי הגעה, למלא סקרים וכדומה.

עיתון דיגיטלי

גם חדשות מתאפשר לצרוך כיום באופן דיגיטלי, כאשר פה האופציות רבות ומגוונות. ניתן לגלוש לאתר חדשות, לשמוע רדיו באופן מקוון, להיות מחוברים לאפליקציה ששולחת התראות, לעקוב אחר מזג האוויר באתרים מקצועיים ואף אפשרי לקרוא עיתון דיגיטלי. מכאן שבמקום לרכוש עיתון טרי שהודפס זה הבוקר, ניתן לפתוח את הנייד ולעבור על הדפים השונים – מבלי שיתעורר הצורך לפנות מקום על השולחן.

מצטרפים לקדמה

לאור הדברים, המידע כיום הרבה יותר עשיר, מסודר ומועבר בזמן אמת, כך שהרבה פעמים כל שנותר לעשות הנו לסנן ולהיות בררנים, ולו כי יש לקחת בחשבון שהקלות שבה ניתן לצרוך מידע משפיעה על הקלות שבה ניתן להזין מידע, ועל כן רצוי לבחון אלו מקורות מידע אמינים, מוסמכים ומקצועיים – ראוי לבחון רזומה ואת הגוף שעומד מאחור. מה עוד? אין להישאר בצד, במיוחד שההצטרפות כה פשוטה.

כתוב/כתבי תגובה