יתרונות של חנות וירטואלית

יתרונות של חנות וירטואלית

לא מעט נכתב ונאמר על השינוי שעובר העולם הקמעונאי, על המעבר מחנויות פיזיות במרכזי הערים ובקניונים לחנויות וירטואליות באינטרנט. לא מעט בעלי חנויות פיזיות טוענים שהציבור מעדיף לקנות בחנות רגילה ולא דרך מסך המחשב, ועם כל הכבוד לאופציות שהחנויות הווירטואליות מעניקות לנו, עדיין אין כמו ללכת לקניון ולקנות בחנות שמולנו עומד מוכר שמציע לנו את המוצרים השונים.

נכון שיש לא מעט אנשים שמעדיפים ללכת לקניון ולקנות שם בגדים או כל דבר אחר, אך הנתונים מלמדים שהתמונה מתחילה להשתנות. יותר ויותר אנשים בוחרים לבצע את הקניות שלהם דרך האינטרנט ולא בחנויות פיזיות והסיבה לכך היא פשוטה, למעשה מדובר בכמה וכמה סיבות, פשוט יש לחנויות וירטואליות יתרונות רבים על פני חנויות פיזיות רגילות.

נתחיל ביתרונות שחנות וירטואלית מעניקה לצרכן על פני חנויות רגילות. היתרון הבולט הוא, הצרכן לא תלוי במיקום של החנות ולא בשעות העבודה שלה. הוא יכול לבצע את הרכישה מכל מקום, בכל מקום, בכל שעה. זה לא משנה אם הוא נמצא באוסטרליה או בתל אביב, זה לא משנה אם החנות פתוחה או סגורה, זה גם לא משנה אם הוא נמצא בבית או בעבודה. מכל מקום הוא יכול לבצע את הרכישה.

מכאן גם יתרון נוסף, הוא יכול לרכוש אינספור מוצרים מכל העולם, כל עוד החנות מוכנה לבצע משלוח למקום היעד שלו, אז אין שום בעיה מבחינתו לרכוש מוצרים מחנויות במדינות אחרות. מלאי האפשרויות הוא אינסופי. צריך להוסיף עוד נקודה בהקשר ליתרונות של הצרכן, מדובר בתהליך הרבה יותר חסכוני ונוח, לא צריך לצאת מהבית, לא צריך לחפש חנייה, לא צריך ללכת מחנות לחנות, הכל מתבצע בצורה פשוטה דרך המחשב.

מה היתרונות של בעל העסק? ראשית, הוא חושף את העסק שלו ללקוחות רבים מכל העולם, שנית, הוא לא צריך להחזיק כוח אדם גדול ולא צריך לשלם שכירות ומסים על המבנה, שלישית, גם כשהעסק סגור, הוא יכול להרוויח מבלי לשלם הרבה. זה הרבה יותר נוח והרבה יותר יעיל ורווחי מבחינה כלכלית.

כתוב/כתבי תגובה