כלים אינטרנטיים שכל עסק חייב

כלים אינטרנטיים שכל עסק חייב

אין להכביר במילים עד כמה חשוב שעסק יהיה נוכח בפלטפורמה האינטרנטית – היכן שכולם מדברים, רוכשים, חוקרים, משווים, עוקבים, מחפשים ובאופן כללי נוכחים, ועל כן אין זה מפליא שעסק שבוחר להקים אתר, או לתפעל דף עסקי בפייסבוק, מגלה שהוא אינו יודע במה להתמקד, וזאת כי קיימות שלל אופציות ועל כן חשוב ביותר להבין במה להיעזר בכול שלב ואיזה כלי אידאלי עבור כל צורך. אי לכך לצד שלל כלים אינטרנטיים שחשובים עבור עסקים מסוימים, נציין שיש כלים אינטרנטיים שמוטב שכולם יכירו, פשוט כיוון שהם מאפשרים למלא מגוון אופציות חשובות.

ניהול חשבונות ומערך לקוחות

מערכת CRM משלבת בין ניהול חשבונות לבין מערך ניהול לקוחות. כל עסק צריך לנהל חשבונות ועל כן אם ניתן להיעזר בכלי ייעודי ואפקטיבי בתחום, הרי שמוטב לנצל זאת. מי שרק מעט יברר בנושא, יגלה שקיימות מגוון אופציות, כך למשל מערכת icount crm מציעה תוכנה אידאלית, ולו כי לצד העובדה שהיא מציעה שורת נדבכים חשובים, היא גם מאוד מפשטת את מערך התפעול. מכאן שזוכים לחסוך לא מעט מבחינת העלויות התפעוליות, להעניק שירות מרבי ואינטואיטיבי ללקוח וליהנות מהידיעה שהמערכת כוללת אבטחת מידע ברמה מאוד גבוהה. מבקשים טעימה? המערכת מנהלת שלל משימות (כגון תזכורות ועדכונים פנימיים), מתעדת התנהלות מול לקוחות, מציעה טופסי יצירת קשר ועוד.

מאגרי תמונות חינמיים

בעוד שלמילה הכתובה יש השפעה רבה מבחינת גוגל, הרי שלתמונה גם כן יש השפעה רבה, ולו מבחינת העניין שהתמונה מייצרת אצל הגולש, משמע ידוע שרצוי לשלב בין השניים בחוכמה, כלומר אם ניתן לפרסם כתבה לצד תמונה, הרי שמדובר בשילוב מנצח. עם זאת, לא יעלה על הדעת להזמין צלם בכול פעם שיתעורר הצורך ואין זה חוקי להוריד תמונות מהרשת ולהשתמש בהן ללא אישור, ועל כן טוב לדעת שאם מבקשים לפרסם ידיעה, מודעה, פוסט וכדומה, הרי שמומלץ לשלב תמונות איכותיות, ולו באמצעות פנייה אל מאגר תמונות חינמי. מחפשים המלצה? נסו את האתר הבא: FREEPIK.

תוכנה גרפית

יש לכם מעט זמן ורצון לשלוט על כל פרט ופרט? ובכן מוטב שתכירו את התוכנה Canva. מדובר בפלטפורמה ייעודית עבור עיצוב גרפי, כזו שמאפשרת ליצור באנרים, מודעות ואף קולאז'ים, וזאת באופן פשוט, זול, איכותי ויחסית מהיר. כל עוד רוכשים את החבילה הבסיסית, זוכים במאגר חינמי של רקעים, פיצ'רים ותמונות. מכאן שניתן לא רק לפרסם תמונות, אלא גם מודעות מעוצבות – מבלי לפנות אל גרפיקאי ומבלי לשלם עבור כל צורך ורעיון שמבקשים לבחון.

כלים אינטרנטיים לעסק

Google Analytics

חשוב להבין שגם לאחר שקיים אתר עומד (ואף מכניס), עדיין אין זה אומר שניתן להניח לו, אלא אופטימיזציה תמיד הכרחית, אך על מנת לדעת מה לייעל, יש להבין מה עובד יותר ומה פחות ופה התוכנה Google Analytics מהווה כלי עזר מאוד יעיל – מסייעת לבחון את התנועה באתר, כמה זמן אנשים נשארו באתר, אלו דפים נמצאו כיותר פופולאריים, מיהו קהל היעד, היכן הוא ממוקם גיאוגרפית וכדומה. עוד נציין שמדובר בכלי חינמי, כך שמוטב לנצלו כהלכה.

 יומן גוגל

היפרדו מהיומנים שנכנסים לתיק ומצריכים עט ודפדוף בין הדפים והתקדמו ליומן גוגל, יומן דיגיטלי שמסנכרן מידע בין מגוון מחשבים ומכשירים ניידים. באופן שכזה ניתן לתאם פגישות, לתזכר מראש פגישות, לוודא הגעה של אנשים נוספים ואף להפיק לא מעט מקטגוריית "משימות" – קטגוריה שמשלימה את התמונה ובין היתר כוללת תאריך יעד לביצוע.

בחינה פרטנית

מה נותר? לעבור על מגוון כלים נוספים שקיימים ברשת ולהבין אלו כלים ייעודיים עשויים לסייע רבות לצרכים הספציפיים של העסק. עוד נציין שאין למהר לרכוש כלים, אלא תמיד מוטב לבחון לעומק במה מדובר, ואם ניתנת תקופת ניסיון נצלו אותה, פשוט כי הרבה פעמים צורך שנראה מהותי מתגלה כשולי. בהצלחה!

כתוב/כתבי תגובה