מהן עבירות סייבר ומדוע הביקוש לעו"ד לעבירות אלה עולה?

מהן עבירות סייבר ומדוע הביקוש לעו"ד לעבירות אלה עולה?

מהן עבירות סייבר? עבירות מחשב, מה הכוונה?

עבירות אלה מתייחסות אל תחום משפט ייחודי וחדש יחסית בימינו ועולמנו הדיגיטלי המתחדש חדשות לבקרים המתמקד בפעילות פלילית בתחום המחשבים. עבירות סייבר קשורות לתחום הקדמה והפיתוח הטכנולוגי.

מה עבירות אלה כוללות?

כניסה או חדירה למחשב בצורה לא חוקית – ע"י האקרים, חדירה למחשב כדי לבצע עבירות שונות, כולל גרימת הפרעה ונזק לפעולת מחשבים או למחשב עצמו, הפצת וירוסים במחשבים, הונאה כל ידי התחזות באמצעות מחשב, הונאה כספית שבה ישנה התחזות, הונאה גם ללא התחזות, הפצה של תכנים אסורים וגניבת מידע באמצעות מחשוב, עבירות כספיות, שיבוש בטחון המדינה דרך חדירה וקבלת מידע חסוי העברת מידע כוזב או פלט כוזב, פעולות אסורות בתוכנה, לרבות ייצור והפצה של נוזקה (וירוסים) ועוד..

סוג זה של עבירות מעוגן בחוק המחשבים, התשנ"ה-1995, אשר מונה מספר עבירות מרכזיות אשר אותן ציינו לעיל.

> קראו גם – מה זה שימוע פלילי?

אירועי סחיטה וירטואלית

מקרי סחיטה וירטואלית הפכו בימינו המבוססים על האינטרנט ועל הרשתות החברתיות במידה רבה לאירועים שכיחים. הסיעאה באינטרנט הינה סחיטה באיומים על פי הגדרתה לרוב. עבירות הסחיטה הינן חמורות על פי החוק במדינת ישראל וניתן להגדירן כעבירות פשיעה חמורה.

פוטנציאל פגיעה רחב, אשר ממשיך להתרחב

לאור השימוש הנרחב שממשיך להתרחב של חלקים גדולים מהאוכלוסייה בארץ ובעולם במחשבים וברשת האינטרנט (המרשתת), יותר אנשים נחשפים לסוג פגיעה מעבירות סייבר. בין העבירות הנעשות ברשת: סחיטה מינית ברשת, עבירות מין המבוצעות באמצעות פלטפורמות אינטרנטיות, עבירות סחיטה ברשת האינטרנט, ועוד..

מי מטפל בעברות כדוגמת אלה?

יחידות סייבר מחוזיות במשטרת ישראל הן הגורם האמון על טיפול במקרי עברות סייבר. יחידת הסייבר הארצית בלהב 433 הינה יחידת חוד החנית של משטרת ישראל בתחום זה.

ייעוץ אודות עבירות מחשב ועבירות סייבר

על מנת לקבל את הטיפול הטוב ביותר בתלונתכם בנושא עבירות סייבר עליכם לפנות לעורכי דין פליליים מנוסים אשר מכירים את תחום עבירות מחשב ועבירות סייבר על בוריין.

למשרד מנשה רון עורכי דין מומחים לעבירות סייבר וניסיון רב בייצוג וליווי משפטי של לקוחות הנפגעו מתחום זה.

כתוב/כתבי תגובה