10 דברים שאפשר לעשות דרך האינטרנט

10 דברים שאפשר לעשות דרך האינטרנט

מתנגדי הטכנולוגיה טוענים שבעידן החדש כולנו הפכנו לבטטות כורסה שעושים הכול דרך האינטרנט. אבל חובבי החידושים יודעים שעולם האונליין והאפליקציות מאפשרים לנו לקבל מידע רב יותר, לא ללכת עם ההצעה הראשונה שאנחנו מקבלים, להשוות מחירים, מידע ורמת שירות, ולבחור בדבר הטוב ביותר עבורנו שלא היה נגיש קודם. אספנו עבורכם עשרה דברים, חלקם מפתיעים, שאפשר לעשות אונליין בלי לזוז מהכיסא.

 

  1. השכרת רכב

במקום להתקשר לעוד סוכנות השכרה ועוד אחת, אפשר בפשטות לקבל מידע וטווח מחירים אונליין. אפשר גם לערוך בירור על השכרת רכב מסחרי, שהצרכים לגביו שונים מהשכרת רכב רגיל. תוכלו לחפש מידע על פי המטרה שלכם: האם ההשכרה היא לשם שינוע עובדים או לשם העברת מטען גדול? מהו גודל הרכב שאתם זקוקים לו בהתאם לסוג רישיונו של הנהג? באמצעות האינטרנט תוכלו לברר את כל הפרטים ולקבל את הצעת המחיר המשתלמת ביותר עבורכם.

 

  1. לשלם חשבונות

היום כבר לא צריך לעמוד שעות בסניפי הדואר העמוסים, לשלם עמלת שובר תשלום בבנק, או להמתין חצי שעה על הקו כשהתקליט לא מפסיק להודות לכם על השיחה. נכנסים לאתר חברת החשמל, בזק, או ספק הסלולר שלכם, מזינים את מספר כרטיס האשראי – וממשיכים הלאה בחייכם.

 

  1. קניות בסופר

במקום להידחף בתור ולעשות פרצוף נוזף לבחור שביקש לעקוף "רק להעביר עגבנייה", יושבים מול האתר, משווים מחירים, עורכים את הקנייה, מתאמים זמן משלוח, ולא מבינים איך לא עשיתם את זה עד היום.

 

  1. בודקים כמה החפצים שלכם שווים

נכנסים לאתרי המכירות כמו eBay, מזינים מילות מפתח לפי החפצים שלכם, ורואים בכמה אחרים מוכרים אותם. אולי שווה לכם למכור את הוואזה של סבתא?

דברים שאפשר לעשות דרך האינטרנט

  1. מטיילים במוזיאונים

מוזיאונים רבים ברחבי העולם מציעים סיור וירטואלי. חוסך לכם כמה עשרות שקלים על כניסה ועוד כמה אלפים על טיסה ומלון.

 

  1. מטיילים בכדור הארץ

מורידים את Google Earth ומתחילים לסובב את הכדור. מה אתם מעדיפים, כפר בארה"ב או חוף באוסטרליה?

 

  1. לומדים לדבר צרפתית

או גרמנית, או יוונית, רק תבחרו. האינטרנט מוצף באלפי קורסים מקוונים, חלק גדול מהם בחינם וחלק אחר בתשלום. תמיד חלמתם לדבר איטלקית או ספרדית? הקלידו את מילות החיפוש והוסיפו את המילה "בחינם" או "Free", ועולם שלם של אפשרויות ייחשף בפניכם.

 

  1. לומדים לתואר

למה להסתפק בשפה אם אפשר לעשות תואר שלם? לא חסרים אתרי למידה ברשת, הטובים שבהם מציעים קורסים בווידאו שמגיעים מאוניברסיטאות אמיתיות ברחבי הגלובוס. אפשר להירשם ללא תשלום וללמוד – הכול עובר בחינם. אולם אם תרצו להפוך זאת לקורס אקדמי אמיתי, תצטרכו כבר לשלם.

 

  1. משחקים

קשה לאמוד את מספר המשחקים שקיימים ברשת. משחקי תפקידים, משחקי מזל, קלפים, אסטרטגיה ומה לא. משחקים חדשים, משחקי קופסה ישנים במהדורה דיגיטלית, משחקים לבד וכאלה שאתם מכירים שחקנים נוספים מסביב לעולם, רק תשחקו.

 

  1. צופים בטלוויזיה

חלק גדול של ערוצי טלוויזיה בין-לאומיים מציעים את התכנים שלהם באינטרנט מכל מקום ובחינם. אחרים דורשים רישום ותשלום. ישנם גם שירותי סטרימינג כמו נטפליקס ששינו לחלוטין אין המושג "טלוויזיה" וממש לא צריך היום מסך גדול ויקר כדי ליהנות מתכנים רבים ואיכותיים.

כתוב/כתבי תגובה