הדפסה תלת מימדית לעסקים

הדפסה תלת מימדית לעסקים

לא כולם יודעים את המשמעות של הדפסה תלת מימדית עבור העסק שלהם, ובכן יש לא מעט יתרונות שהיא טומנת אבל לפני הכל מומלץ שנסביר קודם כל מה זה בכלל.

המדפסת התלת המימדית הראשונה פותחה כבר ב – 1,983 ונרשמה כפטנט, עוד אז הטכנולוגיה של הדפסת תלת מימד הייתה צפוייה לגדולות אבל אף אחד לא באמת ידע משם לאן הרוח נושבת.
ב -2,006 פג תוקף הפטנט ומדפסות תלת מימד החלו להיות משווקות בעיקר לעסקים הגדולים שניצלו את הטכנולוגיה החדשנית הזו לייצור אב טיפוס ומוצרים שונים לעסק שלהם.

גם אז – התהליך עוד לא היה מושלם והמדפסות השונות עברו שינויים ושיפורים שונים כדי להוזיל עלויות ולמקסם תוצאות והחלו לשים דגש בעיקר על שיווק הטכנולוגיה החדשנית הזו לא בהכרח לגופים הגדולים אלא גם ללקוח הפרטי ולעסקים הקטנים שגם הם יכולים להפיק מהטכנולוגיה הזו לא מעט תוצאות וכך נולדו מדפסות התלת מימד הביתיות.

באמצעותן, ניתן היה לפתח מוצרים קטנים שבהם היה צורך ללקוח הפרטי כמו פותחן לקופסת שימורים או מברג בגודל ספציפי שהוא לא מוצא בחנויות.
כמו כן, גם עסקים קטנים יודעים למנף את הטכנולוגייה הזו לפיתוח מוצרים חדשים ולשיפור מוצרים קיימים, לדוגמא מנורת ירח שמודפסת באמצעות הטכנולוגיה הזו יכולה בקלות להשתדרג ולמנף מכירות כשמוסיפים גם תמונה על גבי הירח.

יחד עם זאת חשוב לשים לב ליתרונות ולחסרונות יחד.
מצד אחד הדפסה בתלת מימד היא חסכונית שכן אתה הופך להיות היצרן ובהשקעה יחסית קטנה, עלויות המדפסות יכולות לנוע מכמה מאות דולרים ועד עשרות אלפי שקלים בהתאם לצורך.
כמו כן יש לנו יד חופשית לייצר כרצוננו ללא תלות במלאי שנמצא בחנויות השונות וללא תלות בשעות הפתיחה שלהן, ובכלל חוסר התלות בספקים השונים הוא תמיד דבר מעולה במיוחד במשברים עולמיים שבהם לא ניתן לשנע סחורה ממדינה למדינה כמו בפרשת נגיף הקורונה.

מנגד, חשוב לדעת שהשימוש בטכנולוגיה הזו דורש ידע לא מבוטל כדי להפיק ממנה תוצאות ברמות גבוהות.
כמו כן, כל הדפסה יכולה לקחת לא מעט זמן וכמובן זה תלוי בזמן המודל, ואם נחזור לסעיף של הידע זה יכול להיות משמעותי שכן הידע יכול לעזור לנו לקצץ בזמן ההכנה מבלי לפגוע בתוצאות המודל.
בנוסף חשוב לדעת להתמודד עם כשלים בשלב ההדפסה כי צפויים להתעורר לא מעט כאלו.

כתוב/כתבי תגובה