כמה דברים שלא ידעת על הוצאת פטנטים

כמה דברים שלא ידעת על הוצאת פטנטים

מה צריך לדעת על תהליך הוצאת פטנטים? למה חשוב לרשום פטנט ולהגן על זכויות יוצרים או קניין רוחני? אם יש לכם המצאה שהולכת לשנות את פני האנושות – או לפחות את הסביבה הקרובה שלכם – כדאי שתדעו יותר על הוצאת פטנטים.

בארץ ובעולם יש לא מעט חוקרים, יזמים, ממציאים, מדענים ואנשים יצירתיים – שחושבים כל הזמן על הדרך לשנות את פני החברה, כמו גם את הרפואה, הטכנולוגיה והאנושות. בכך מתגלים בכול זמן מוצרים חדשים, המצאות רפואיות קריטיות וחשובות, תגליות ומוצרים מעולים שנחשבים פטנט.

כדי לרשום את הפטנט ולהגן עליו מפני העתקה – יש לבצע רישום של המצאה מול רשם הפטנטים. את התהליך מתחילים מתשלום אגרה באתר של משרד הפטנטים ולאחר מכן מילוי מסמכים, הוספת מפרטים טכניים ושאר מסמכים שמאמתים את הייחודיות של ההמצאה או הרעיון שלכם. כעת, לאחר תהליך של שנתיים בממוצע – אפשר להגן על הפטנט באופן חוקי.

מה צריך לדעת על הוצאת פטנטים? הנה כמה עובדות:

תהליכי רישום פטנט אינם פשוטים או מהירים והם דורשים סבלנות כמו גם ליווי מקצועי של מומחים שעוסקים ברישום פטנטים.

הגנה על פטנט תעזור לכם להפוך את ההמצאה שלכם לדבר הבא והיא תבטיח כי הרעיון לא יועתק/ ישוכפל או "ייגנב" על ידי מתחרים.

אנשי מקצוע שעוסקים ברישום פטנטים, יכולים לעזור לכם לקדם במידה רבה את התהליך מול רשם הפטנטים, רק בשל העובדה שמדובר באנשי מקצוע מומחים שיודעים לקדם תהליכים.

תהליך אישור פטנטים ורישומם הוא תהליך שבוחן את כל הצדדים של ההמצאה או הרעיון. לכן דרוש ריכוז בעת התהליך ותכנון נכון של ההליכים מול משרד רשם הפטנטים.

יש כמה פעולות שחשוב לבצע כשמגישים בקשה לרישום פטנט, ביניהן: קבלת ייעוץ מקצועי לפיתוח רעיון או המצאה, וסקירה מקצועית של ההמצאה שלכם לבדיקה כי היא ייחודית, זאת מול משרדי רשמי פטנטים בכול העולם.

יש לבצע בדיקות חופש פעולה ולקבל חוות דעת מקצועית על הרעיון שלכם, תוך הוצאה לפעול של היוזמה על ידי מקצוענים בתחום שידעו לבצע את כל הבדיקות הדרושות והתהליכים להוצאה של ההמצאה לאור. בהצלחה!

כתוב/כתבי תגובה