מה תפקיד מעבד קול ואיך הוא עובד

מה תפקיד מעבד קול ואיך הוא עובד

בצורה גסה, מעבד קול הוא כלי, אשר "לוקח" את הקול המופנה אליו, מעבד אותו בשלל אפשריות לבחירה, ו"זורק" אותו אל החלל כדי שישמע בצורה הרצויה על ידי המפעיל שלו. מעבד קול חייב להיות איכותי ביותר לצורך קבלת צלילים נקיים.

מה תפקיד מעבד קול ואיך הוא עובד?

המעבד פועל עם השתל שלכם לצורך העברת הקול אל האוזן. זו יחידה עצמאית המכילה את יחידת העיבוד, מיקרופונים, מגנט וסוללות. תוכלו לשלוט במעבד הקול שלכם בלחיצה על הכפתור, כמוצג במדריך אותו תקבלו ברכישתו.

תוכלו גם להשתמש בשלט רחוק בסיסי Cochlear CR210 Nucleus או בשלט רחוק CR230 .הם גם מספקים פונקציות לאיתור תקלות נוספות.

איך עובד מגבר קול לרכב?

כאשר יצרני הרכב מתרחקים ממקלטים בגודל סטנדרטי לעיצובים מורכבים ומשולבים, לעתים קרובות הם קשורים למערכת ניווט, בקרת אקלים או פונקציות אלקטרוניות אחרות. זה הופך את החלפתם לסטריאו למסובכת יותר.

הבעיה היא, שהצליל שלו עשוי לא להיות בסטנדרטים אותם אתם רוצים לקבל ממנו. החלפת הרמקולים של היצרן היא דרך נהדרת להתחיל להתקדם למעבד קול טוב יותר.

אתם יכולים גם לבחור להוסיף מגבר או סאב וופר – או את שניהם. כל הדברים האלה, ישפרו את הצליל של הסטריאו ברכב או במקום שבו תציבו אותו.

כיצד אוכל להתגבר על עיבוד קול?

למרבה המזל, יש תרופה קלה כאשר נתקעים ללא מעבד קול. אתם יכול להתקין מעבד סאונד, כזה המפשיט את המגבלות לעיצוב הקול שנכפות על ידי הסטריאו שלכם, ויגרום לשליחת אות נקייה למגברים החיצוניים.

האם מעבדי הקול מורכבים להתקנה?

התקנת מעבדי קול בדרך כלל אינה קשה מדי – מעבדים אלה מתחברים לסטריאו באמצעות חוטי הרמקול של הרכב שלכם ואז למגברים שלו. תוכלו כמובן לשמור על המראה והבקרות של הסטריאו שלכם, אך כדאי להרחיב את המערכת שלכם לצורך קבלת צליל רציני ואיכותי יותר.

זכרו: מעבד קול ייתן את הצלילים הטובים ביותר עבורכם רק אם יהיה באיכות ואף ממותג מספיק, כך שתקבלו את כל היתרונות הרצויים לכם.

כתוב/כתבי תגובה