ההבדל בין מחשב שולחני ללפטופים

ההבדל בין מחשב שולחני ללפטופים

לפני רכישת מחשב יש לכם שתי אפשרויות עיקריות: מחשב שולחני או לפטופ (נייד). מחשב הוא כלי חשוב מאוד שרבים מאיתנו משתמשים בו מדי יום ומאחסנים בו מידע חשוב וגם שואבים מנו מידע חיוני, ולכן ההחלטה צריכה להתקבל אחרי מחשבה מעמיקה. מחשב נייד ניתן להעברה ממקום למקום בקלות ולכן מגדיל את טווח האפשרויות לשימוש בו מהבית אל יעדים כמו משרד בית קפה פארק ודירות של בני משפחה וחברים, אבל הוא דורש גם אחסון לצורך נשיאה ויתכן גם שהוא כבד מדי עבור הלקוח, ולכן יתרונות הניידות לא יהיו רלוונטיים עבורו.

יתרונות וחסרונות של המחשבים

מחשב שולחני נחשב זול יותר מלפטופ ומי שעובד ממקום קבוע בבית או במשרד יעדיף בדרך כלל את האופציה הזו, מאחר שמחשב שולחני גם חזק יותר ברוב המקרים וניתן לחבר אותו לכמה מסכים. במקומות עבודה המחשבים הנייחים גם מבטיחים נוכחות עובדים קבועה במשרד, אינטראקציה חברתית והתייצבות לישיבות ולדיונים. מחשב נייד עדיף לסטודנטים, למי שנדרש לצאת לפגישות עבודה בבתי קפה ומקומות מפגש, להעביר הרצאות בליווי מצגות,  ואין לו בעיה לשאת משקל נוסף. מחשב נייד תופס הרבה פחות נפח, אבל חיבור לחומרה חיצונית כמו רמקולים ומדפסות יהיה פחות נוח מאשר במחשב שולחני. למחשב נייח ניתן להחליף מסכים בהתאם לצורך ולנייד יש רק אופציה אחת לפי הגודל של המודל הנרכש.

שיקולים נוספים בבחירת מחשב

לפני הרכישה כדאי להביא בחשבון שיקולים נוספים כמו היכולת להשתלט על המקלדת. מקלדת של לפטופ קטנה מזו של מחשב שולחני ולכן עלול להיווצר קושי להקליד עליה. מי שמתקשה לקרוא פונטים קטנים – יעדיף כמובן מחשב נייח, שבו המסך גדול. פרמטר נוסף הוא זמינות של טכנאים ומעבדות לתיקון המחשב שבחרתם.

במידה ויש לכם תקלה במחשב נייד – הנכם מוזמנים לפנות למעבדת מוניטור מחשבים.

כתוב/כתבי תגובה