איך אוטמים קירות חיצוניים?

איך אוטמים קירות חיצוניים?

קירות חיצוניים במבנים רבים ניזוקים ממי הגשמים לאורך שנים רבות. במקומות רבים לאורכו רואים סדקים, הן שטוחים והן עמוקים ודרכם חודרים מים גם לקיר הפנימי.

בנוסף לכך עקב הגשמים, יש מקומות ברחבי הבניין שבהם הקירות חשופים ולכן רואים את הבטון, הברזל נגלה גם כן והוא מלא קורוזיה וחלודה.

לכן מנקים את הברזל הגלוי באמצעות חומר ייעודי לכך ומבצעים תיקונים של התפרים כדי לאחות את הבטון ואת הברזל ולכסות אותם בנראות המבנה.

בידוד של הדירות במבנה

עקב הסדקים, אין בידוד מלא בבית ויש מבנים שבחורף מאד קר בתוך הבית ומאד חם בימי הקיץ הלוהטים. זו הסיבה שיש לבצע טיפול מאסיבי בקיר החיצוני ולאפשר לדיירים מהלך חיים נורמטיבי.

תיקון הקירות החיצוניים

העובדים מבצעים את העבודה כשהם על פיגומים או לחלופין באמצעות סנפלינג. בשלב ראשון משייפים את הקירות בכל היקף הבניין, ועל הקירות החשופים מורחים שכבה של פריימר.

לאחר מכן עוברים על כל קטע של קיר ואוטמים את הסדקים השטוחים בחומר המתאים לכך. את הסדקים העמוקים פותחים ומחדירים לתוך החלל כמות נכבדה של חומר איטום, כדי לסתום אותו באופן וודאי ומוחלט.

כאשר מסיימים פעולה זו בכל הקירות, מורחים שוב שכבה של פריימר כדי שהחומרים ייספגו כראוי.

פעולה של איטום הפוך באמצעות מזרק, מתבצעת בכל קומת המרתף כיוון שקיימת סבירות גבוהה שגם שם יש סדקים פנימיים שאי אפשר לראות אותם ולכן יש לטפל בהם.

כמו כן מטפלים בכל חיפויי הקיר, אם חלקם נפלו או שהם רופפים וזאת כדי שהלוחות לא יפלו חלילה.

שיפור משמעותי ברמת הבידוד

לאחר ביטוח האיטום בכל הקירות החיצוניים שבהיקף המבנה, חל שיפור משמעותי ברמת הבידוד בדירות.

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר – חברת אדיב איטום גגות.

כתוב/כתבי תגובה