האם ללמוד QA או QA ואוטומציה?

האם ללמוד QA או QA ואוטומציה?

תלמידים רבים שואלים את השאלה המתבקשת כשהם נמצאים בצומת דרכים בחיפושם אחר מקום עבודה או לימודים חדשים. אם כבר הייטק, האופציות לא משתנות בדרך כלל ומותירות לנכנסים לעולם ההיי טק שתי אופציות; האם ללמוד קורס QA או QA ואוטומציה..

האם ללמוד QA או QA ואוטומציה?

אוטומציה פירושה, התנהגות אוטומטית (לא ידנית) של שילוב של כמה גורמים אשר מבצעים פעולה מסוימת. כאשר כל הגורמים באים יחד, הם יוצרים מערכת שמסוגלת להתנהל ברצף, על ידי הגדרות הניתנות לה מראש.

על ידי ביצוע אוטומציה במערכות חדשות, יהיה על הבודקים קל יותר לחקור את המערכת שהם בודקים ומספיק זמן כדי להתרשם על יכולת העבודה שלה בשלל מצבים וגורמים משתנים.

בדיקת תוכנה

בדיקות תוכנה מושכות אליהן אנשי מקצוע צעירים רבים המתעניינים בתחום ה- IT, כמו גם מומחים מתחומים אחרים המחליטים לשנות את תחום הפיתוח שלהם בשלב מאוחר יותר. 

אחת ההחלטות העיקריות שהם יצטרכו לקבל היא מתי לבדוק ידנית או להשתמש בבדיקות אוטומטיות. וגם – מה היתרונות והחסרונות של שתי השיטות הללו מנקודת מבט של קריירה.

בדיקה ידנית

בבדיקות ידניות (כפי שהשם מרמז), הבדיקות מבוצעות באופן ידני בלבד. כלומר – על ידי בני אדם. לא משתמשים בתמיכה מכלים או סקריפטים. לכן לא נדרש ידע בתסריטים אך כן, התהליך גוזל זמן יקר.

לעומת זאת, בבדיקות אוטומטיות, הבדיקות מבוצעות בעזרת תוכנה וסקריפטים. המטרה כאן היא להשלים את ביצוע הבדיקה תוך זמן מועט, על ידי משימה חוזרת ונשנית ללא התערבות של בודק ידני. חשוב לזכור שגם במקרה זה, ידרשו מאמצים ידניים בכדי שייווצרו סקריפטים לבדיקה אך אלו יהיו זניחים לעומת הבדיקה האוטומטית.

יעניין אתכם גם: קורס QA חוות דעת

כתוב/כתבי תגובה