מה זה גיבוי בענן?

מה זה גיבוי בענן?

שירותי ענן מתפתחים ומאפשרים קבלת מגוון רחב של יישומים, לשימושים פרטיים ובמיוחד ליישומים עסקיים. אחד השימושים החשובים של ענן הינו למטרות גיבוי. נסביר מה זה גיבוי בענן, מהי חשיבותו ובמה תרומתו. 

גיבוי בענן, שריון הגנה עסקי חשוב 

כמות המידע שקיימים בידי ארגונים שוברת שיאים. עבור הרבה עסקים, למעשה המידע הוא המהות של העסק או לכל הפחות כלי עבודה ראשון במעלה. הבעיה היא שהמידע הזה, השמור בתוך כוננים וברשתות תקשורת, עשוי להיות חשוף לפגיעה, נזקים או אפילו מתקפה. תקלה יכולה לגרום למידע חשוב להיהרס. וירוסים עלולים להשמיד מידע או לגנוב נתונים. טעות בביצוע שמירה של נתונים או תקלה ברשת יכולים לגרום לצרות צרורות. גיבוי בענן אמנם לא מנטרל כל סיכון אבל הוא מעניק שריון הגנה חשוב מאין כמוהו. הגיבוי מכניס את כל המידע לענן, כך שגם אם נוצרת תקלה, הרי שהכל הנתונים שמורים היטב, במערכת מאובטחת שהיא חיצונית לארגון. בכל רגע נתון ניתן לשלוף נתונים מהגיבוי, ככל שצריך. 

אילו יכולות יש לשירות גיבוי בענן 

שירות גיבוי בענן במיטבו כולל מגוון רחב של יכולות. למשל, גיבוי של כל סוגי הקבצים הקיימים. גיבוי של שרתים נפוצים ומקובלים. שמירה של בסיסי נתונים מלאים. שירות של ענן חיצוני בעל מטרה עסקית אף יכול לגבות מערכות ענן מקובלים אחרות (כגון 365 של מיקרוסופט). בנוסף, שירותי הענן ברובם זוכים לאבטחת מידע גבוה וניתן לבצע שחזור של נתונים. שחזור יכול להינתן לתחנות עבודה בודדות, שחזור של מסמכים כלליים, דואר אלקטרוני, רשימות של אנשי קשר ויומנים ועוד. גיבוי בענן במיטבו מבוסס על הצפנה ברמה מתקדמת ושליפת מידע אפשרית במעין ארכיון של נתונים, שנשמרים לפרק זמן ארוך למדי. 

לפרטים על התאוששות מאסון באתר אופק קלאוד

כתוב/כתבי תגובה