לעבוד בהיי טק בלי ניסיון

לעבוד בהיי טק בלי ניסיון

המשפט הזה יכול לגרום להרבה מאד אנשים להרים גבה ועד כה הוא היה בהחלט נחשב למשפט שלא יוכל לעולם להיאמר. הסיבה – עולם ההיי טק היוקרתי וייחודי לא אמור לקבל לשורותיו כל אחד ולכן הסינון הראשוני של בעלי או חסרי ניסיון היה נשמע לגיטימי והגיוני. מי שאין לו ניסיון בעולם המחשבים, האינטרנט, החומרה או התוכנה לא יכול היה אפילו לדמיין את עצמו מוצא תפקיד בחברה היי טק או סטארט אפ והיה מחפש את התעסוקה שלו לטווח ארוך בכיוונים אחרים. יחד עם זאת – כיום המצב מתחיל להשתנות. לא בטוח אם זה ההיי טק שהבועה שלו מתחילה לדעוך ולכן חייב להתאים את עצמו לאוכלוסייה הרחבה שמהווה את הפלטפורמה שלו וגם ייתכן שמדובר במגמה חדשה שקשורה לשיתופיות וחברתיות בקהילה – מתן האפשרות לכל אחד לנסות את מזלו.

איך אפשר לעבוד בהיי טק ללא ניסיון?

אז כאמור – זה יכול לקרות וזה כבר קורה. כאשר בוחנים לעומק מודעות או פרסומים של משרות פנויות אפשר לראות במפורש את המילים ללא ניסיון, כלומר המעסיקים מפרסמים זאת ובמקרים מסוימים אף מתגאים בזה. ייתכן שיהיה סייג של השכלה מסוימת או לימוד בקורסים מקצועיים ספציפיים אך באופן כללי אפשר לומר שגם חסרי ההשכלה הרלוונטית וגם הניסיון יכולים למצוא את עצמם בתפקיד נכסף במסגרת תעשיית ההייטק. מביני עניין בתחום יזקפו את השינוי המהותי הזה לזכות הרצון של חברות ההיי טק להראות שהן מתקרבות לחברה ולקהילה, שאין בהן התנשאות כפי שהן הואשמו בעבר שיש בהן וכמובן שתמיד יכול להיות שיגיע מועמד חסר ניסיון לתפקיד מסוים ומאוחר יותר הוא יתגלה כעילוי מקצועי של ממש.

באילו תפקידים אפשר להתברג ללא ניסיון?

כל תפקיד שבחברה יסכימו שניתן ללמידה וחפיפה יכול להיות כזה שאפשר יהיה להתחיל אותו ללא ניסיון מקצועי. ייתכן ויידרש ידע מוקדם בסיסי במחשב או תכנות אך גם אלה לא הכרחיים עבור תפקידים רבים. בחברה יראו יתרון במועמד שאין לו שום ידע בנושא וכך היא זו שתוכל לבנות את הידע והניסיון שלו, ללמד אותו מיד את מה שרלוונטי וכך הוא לא יצטרך לעשות השלמות או התאמות לידע שכבר קיים אצלו ודווקא יכול לבלבל אותו. העובד חסר הניסיון יהפוך לכלי ביד היוצר ויוכל לפרוח ולשגשג לאחר שילמדו אותו את הדברים החשובים והרלוונטיים ביותר עבור התפקיד שלו. כאן יוכח מעל לכל ספק שהניסיון או ההשכלה אינם דרושים ושלא מוצדק להתייחס אליהם כאל תנאים שאי אפשר להתקדם עם מועמד לתפקיד במידה והם לא קיימים. הרבה מאד עובדים פוטנציאליים מחפשים עבודה ויכולים לעשות חיל אם רק תינתן להם ההזדמנות להוכיח את עצמם.

כתוב/כתבי תגובה