אימון עסקי – לא לכל אחד

בענפים רבים תוכלו לראות ספורטאים או אנשי מקצוע שונים מלווים בידי מאמנים. לעתים מדובר במאמנים צמודים/אישיים, לעתים במאמנים קבוצתיים וכו'. התפקיד של המאמן הוא לא רק להוביל את האדם לתוצאות הרצויות אלא להקנות לו לאורך הדרך מיינדסט, כלים שונים, ידע ואת הדחיפה והמוטיבציה לעשות מה שהוא עושה רק טוב יותר. גם בעולם העסקים אימון עסקי יכול לעזור לכל בעל עסק לבצע פעולות בצורה טובה יותר: להתנהל כלכלית טוב יותר, לשמור על העובדים בצורה טובה ביותר, לקבל עובדים חדשים בצורה טובה יותר, לקבל החלטות עסקיות חשובות יותר בתבונה ועוד. הבעיה היא שאימון עסקי לא מתאים לכל אחד. בעלי עסקים רבים חושבים שהם המציאו את הגלגל וכל מה שהם חושבים זה הדבר הנכון והטוב ביותר שצריך לעשות. במילים אחרות – הם לא פותחים את הראש לדעה אחרת, אינם לומדים מניסיון של אחרים ולעתים גם לא של עצמם ומפסידים הזדמנות להרוויח ידע יקר מפז מאנשי מקצוע מנוסים שעברו דבר או שניים בחיים ובעסקים. 

מהו אימון עסקי ולמי הוא כן מתאים?

אימון עסקי הוא בעצם תוכנית ליווי של מאמן עסקי שברזומה שלו הצלחות וניסיון בתחום העסקי וכעת הוא יכול לייעץ, להדריך ולהוביל בעלי עסקים הזקוקים לאותה הכוונה מקצועית, לאותם כלים ולאותו ייעוץ שיכול להביא עמוד סדר לארגון, התנהלות כלכלית נכונה, שימוש בכלים שונים טכנולוגיים ומנטליים כאחד, כדי לאפשר לעסק לצמוח ולגדול גם באמצעות כלים כמו קורס שיווק גרילה.

מה כולל אימון עסקי?

אימון עסקי כולל בדרך כלל סדרת מפגשים, ניתוח מעמיק של העסק וכל מחלקותיו, עובדיו ושרשרת הייצור/הפקדה/השירות וכו'. כמו כן השירות יכלול מחקר מתחרים ומחקר שוק ואיתור נקודות שונות בעסק הנדרשות בשיפור. בעל העסק יקבל מגוון כלים, רעיונות, הכוונה מקצועית ועוד.

כתוב/כתבי תגובה