נכנסים לתהליך של גיוס עובדים? קבלו כמה טיפים למיקוד

תהליך של גיוס עובדים מתרחש כאשר צריכים לגייס עובדים מסוימים שיתפסו את מקומם של אלה שעזבו או נמצאו לא מתאימים. כאשר מדברים על הליך שכזה, מדברים על הליך מורכב ביותר ורוב המעסיקים לא תמיד מוכנים להליך הזה מכיוון שהוא דורש מלוא תשומת הלב ולעיתים לא מעט אנרגיות שתידרשנה מהחיפוש ועד למציאת העובד המתאים.

אז איך אפשר בכל זאת לעשות את זה קצר ויעיל? הנה כמה טיפים שימקדו אתכם במטרה ויסייעו לכם למצוא את העובדים הטובים ביותר בזמן הקרוב.

גיוס עובדים – מאיפה מתחילים?

השלב הראשוני הוא לפרסם את הצורך או את המודעה עצמה שדרכה יתחילו להגיע כל הפניות של העובדים.

בשלב הראשון רצוי לנסות ולברר את הדברים בשיחה טלפונית ואם העובד נשמע מתאים לאחר קריאת קורות החיים בעיון רב לזמן אותו לראיון.

אז עד כה זה נשמע קצר אבל מה אם העובד לא נמצא מתאים וכך גם אלה שבאים אחריו? בחלק הזה שווה לחזור לעניין הפרסום ולדייק אותו, לספר מה הדרישות של התפקיד וכך למנוע מראש שיחות טלפון או ראיון שלא יצא ממנו דבר.

פרסום מודעה – זה לא רק מה מפרסמים אלא היכן

אחד הדברים הנוספים שיש לקחת בחשבון בעת גיוס עובדים זה מיקום פרסום המודעה, עד כמה היא תיחשף בפני קהל היעד המתאים? במידה ומפרסמים במקום נכון כך גם המודעה תגיע לקהל הדרושים הנכון ואתם כמעסיקים תחסכו לעצמכם זמן, עלויות והכי חשוב תבצעו גיוס עם איכויות לשנים רבות.

כמו כן, יש מצבים בהם כדאי בהחלט לערב משרדי כוח אדם בעלי התמחות בנושא שיכולים לסייע ולבחור עבורכם עובדים מסורים וטובים- הפעם לזמן ארוך יותר.

לחיפוש מודעות דרושים הכנסו לאתר שלנו – https://expoint.co/he/.

כתוב/כתבי תגובה