כניסה להייטק ללא ניסיון – האם זה אפשרי?

נהוג לחשוב ולומר שאל מקצועות ותפקידים שונים בשוק העבודה, אנחנו יכולים להיכנס אך ורק אם יש לנו ניסיון. אף מעסיק לא יסכים לקבל עובדים ללא ניסיון, בין אם זה אומר שהוא יצטרך להכשיר אותם מה שידרוש ממנו זמן וכסף, ובין אם זה אומר, שהוא יצטרך להתמודד עם ההשלכות של העסקת עובדים ללא ניסיון, מה שכמובן יכול לפגוע בו מבחינה מעשית ותדמיתית. 

אך זה לא מדויק לגמרי. ישנם לא מעט תחומים ומקצועות בהם ניתן להשתלב גם ללא ניסיון. אחד מהם, באופן שמפתיע לא מעט אנשים, הוא עולם ההייטק. גם בענף זה אנחנו יכולים למצוא לא מעט משרות אשר אינן מחייבות ניסיון בהכרח. ישנן דרישות אחרות שחייבים למלא אותן בשביל לקבל תפקיד מסוים כמו למשל קורס QA או בודק תוכנה ועוד. 

חשוב לומר, הניסיון הוא כלי מאוד חשוב בלא מעט מקצועות, ענפים ותפקידים, יחד עם זאת, הוא לא בהכרח הדבר הכי חשוב שיש בתחומים שונים, בפרט כשמדובר על הייטק. 

למה ניסיון הוא לא בהכרח חשוב ואיך אפשר להשתלב בהייטק בלעדיו

ניסיון הוא לא חשוב, מאחר ובמקרים רבים מעסיקים יעדיפו לשכור עובדים שמגיעים עם רעב ורצון ללמוד מאשר עם ניסיון מוכח וגישה ספציפית שהם קיבלו או יצרו לעצמם במשך השנים. הרבה פעמים, מעסיקים יעדיפו להעסיק סטודנטים שסיימו את התואר מאשר עובדים שיש להם ניסיון, מה שאומר שהם ידרשו גם שכר גבוה יותר בגלל זה. 

ניתן להשתלב בהייטק ללא ניסיון, בין אם זה מיד אחרי סיום קורס בדיקות תוכנה אונליין ובין אם זה בזכות עמידה בתנאים אחרים. למשל, שפות, יכולות עבודה בצוות, יכולת עבודה בשעת לחץ, מוכנות לעבוד שעות ארוכות ועוד. אלו תנאים שיכולים להיות חיוניים לא פחות בשביל להשתלב בעולם ההייטק.

כתוב/כתבי תגובה