עבירות מחשב – איך מבוצעת עבירת מחשב

עבירות מחשב מבוצעות כאשר משתמשים במחשב לביצוע פשע. חשוב שאנשים יבינו את ההבדל בין עבירות פליליות למחשבים מכיוון שהן שונות מאוד במהותן. הן מבוצעות לרוב על ידי האקרים שמשתמשים במערך הכישורים שלהם כדי לפרוץ למערכות עם כוונת זדון. זה יכול להוביל לגניבת זהות, אובדן מידע אישי, הונאה כספית, חבלה וכו'.

סוגים שונים של עבירות מחשב

פשעים שמבצעים עבירות עם מחשבים פועלים תחת קטגוריה רחבה של עבירות הכוללת פריצה, פישינג ותוכנות זדוניות. עבירת המחשב נעשית כאשר אדם משתמש במערכת מחשוב על מנת לבצע מעשה בלתי חוקי.

מה יכולים לעשות כחלק מהעבירות?

– גישה או שימוש בחשבון של מישהו אחר ללא רשות;

– פריצה למערכת או לרשת;

– שימוש בווירוס או תוכנה זדונית;

– שינוי, פגיעה, השמדת נתונים או מידע; 

– גניבה או השגת נתונים חסויים.

סחיטה באינטרנט

חשוב לפעול בצורה נכונה במקרים של עבירות כאלה

עבירות מחשב שונות מעבירות מסורתיות. הם מחויבים על ידי מחשבים והם יכולים להיות כל דבר, החל מוירוס ועד פריצה. עבירות מחשב יכולות לנוע בין בריונות ברשת לגניבת זהות ועוד. סוג העבירה הנפוץ ביותר שעולה על הדעת הוא מתקפת תוכנת הכופר, שהיא סוג של תוכנות זדוניות שמצפינות נתונים במחשב היעד ודורשת כופר עבור המפתח לפענוחם.

עבירות מחשב נמצאות במגמת עלייה בשנים האחרונות, מה שהוביל להגברת המודעות לפשעים אלו וכיצד יש למנוע אותם. עבירות מחשב הן חלק מהפשעים הנפוצים ביותר בעולם. פשעי מחשב יכולים לנוע בין פריצה, תוכנות זדוניות ובריונות ברשת לגניבת זהות, הונאה וגניבת קניין רוחני. במקרים של עבירות כאלה, תמיד צריכים להיות ערוכים ולפעול בעצתו של עורך דין בהקדם האפשרי כמובן.

כתוב/כתבי תגובה