מהי חתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא מזהה ייחודי שנוצר על ידי אדם כדי לאמת את זהותו באינטרנט או דרך מסמך דיגיטלי. חתימות דיגיטליות משמשות בדרכים רבות. ניתן להשתמש בהם למסחר אלקטרוני, לרישום שמות מתחם ולחתימה על חוזים. החתימה הדיגיטלית ממוקמת לרוב בתחתית מסמך כמו חוזה או הסכם וניתן לאמת אותה על ידי מקבל המסמך כדי לוודא שהוא נחתם על ידי האדם שהוא טוען שהוא חתום על ידי. חתימות דיגיטליות ידועות גם כחתימות אלקטרוניות או חתימות אלקטרוניות.

למה משתמשים בחתימה דיגיטלית?

חתימה דיגיטלית היא דרך דיגיטלית לחתום על מסמכים באופן אלקטרוני. זה מכונה גם חתימה אלקטרונית או זהות אלקטרונית. על מנת להשתמש בחתימה דיגיטלית, אדם צריך לקבל גישה למפתח הפרטי של הזהות הדיגיטלית שלו. לאחר מכן הם יכולים לחתום על מסמכים עם המפתח הפרטי הזה ולשלוח אותו באימייל או בכל פלטפורמת תקשורת אחרת.

ניתן להשתמש בחתימה דיגיטלית בדרכים רבות ושונות:

– לחתום על מיילים והודעות כדי להפוך אותם לאבטחים יותר

– לחתום על חוזים עם שותפים ומשתפי פעולה 

– לחתום דיגיטלי על תוכן כגון מאמרים, פוסטים בבלוג, ספרים וכו' 

– לחתום על חשבונית אונליין באינטרנט

חתימה דיגיטלית על מסמכים הנשלחים מפלטפורמות שונות:

חתימה דיגיטלית היא מזהה ייחודי שניתן להשתמש בו במסמכים ובהודעות אלקטרוניות. הוא משמש לאימות זהות החותם, ולספק הוכחה לכך שהמסמך נשלח על ידם. לעתים קרובות נעשה שימוש בחתימות דיגיטליות בחוזים, כגון בעסקאות מסחר אלקטרוני. הם משמשים גם בהודעות הנשלחות דרך אתרי מדיה חברתית, כגון Messenger של פייסבוק או WhatsApp. חתימות דיגיטליות משמשות לעתים קרובות בשליחת מסמכים או הודעות באמצעות מדיה אלקטרונית, כגון דואר אלקטרוני ואתרי מדיה חברתית. ניתן להשתמש בהם כדי להוכיח שהשולח הוא מי שהוא טוען שהוא. ניתן להפיק חתימות דיגיטליות על ידי יישומי תוכנה ממחשב אישי או מכשיר נייד, או ממודול אבטחת חומרה (HSM). 

כתוב/כתבי תגובה