פסיכולוגית דתיה ירושלים

פסיכולוג דתי הוא אדם שעבר הכשרה בפסיכולוגיה ומתמחה בטיפול באנשים דתיים. הם עובדים עם אנשים מכל הדתות, כולל נוצרים, אסלאמיים, יהודים, הינדים ובודהיסטים. הפסיכולוג הדתי הוא סוג של פסיכולוג המתמקד בהיבטים הרוחניים והרגשיים של חייהם של אנשים.

פסיכולוגים מסוג זה נתפסים לעתים קרובות כיועצים, אך הם אינם מורשים לעסוק ברפואה. הם עשויים להיקרא גם יועצים או שרים פסטורליים.

לפסיכולוגים יש הבנה טובה של התנהגות אנושית ובריאות נפשית. הם מסוגלים לאבחן בעיות פסיכולוגיות, לספק ייעוץ וטיפול ולעזור לאנשים להתגבר על בעיות אלו.

רוב הפסיכולוגים משתמשים בפסיכותרפיה לטיפול בחולים עם בעיות נפשיות. פסיכותרפיה היא סוג של טיפול בדיבור הכולל שני מפגשים או יותר בשבוע במשך מספר חודשים או שנים. זה עשוי לכלול גם שימוש בתרופות. פסיכולוגים יעבדו עם המטופלים שלהם כדי ליצור תוכניות טיפול מותאמות אישית המותאמות לצרכיהם.

מחפשת פסיכולוגית דתיה בירושלים? קראי על טיפול אונליין >>>

על הקשר בין דת לפסיכולוגיה 

הקשר בין פסיכולוגיה לדת הוא נושא מרתק. יש הרבה דתות שונות בעולם, אבל לכולן יש כמה מאפיינים משותפים. לכולם יש כמרים, טקסים וכתבי קודש שעוזרים לאנשים להתחבר לאמונות שלהם.

יש גם תיאוריות פסיכולוגיות רבות ושונות שניתן ליישם על דת. אחת הפופולריות ביותר היא התיאוריה הפסיכודינמית של פרויד על התפתחות האישיות. תיאוריה זו קובעת שיש שלושה מרכיבים: מזהה, אגו וסופר אגו. זיהוי הוא החלק באישיות שלך המבוסס על הדחפים הראשוניים שלך כגון מין ותוקפנות; האגו הוא החלק באישיות שלך שעוזר לך להתמודד עם המציאות; סופר אגו הוא המרכיב המוסרי של האישיות שלך הכולל מוסר ואמונות שלמדת מהחברה או הדת.

הקשר בין פסיכולוגיה לדת הוא נושא עניין מזה שנים רבות. פסיכולוגים מתעניינים במוח הדתי, בעוד שאנשים דתיים מתעניינים בהיבטים הפסיכולוגיים של האמונה.

כתוב/כתבי תגובה