ייעול העסק עם תוכנת ERP

תוכנת ERP היא עמוד השדרה של העסקים של רוב החברות. הוא משמש לניהול שרשרת האספקה, המלאי והייצור באופן שחוסך זמן וכסף. תוכנת ERP יכולה לשמש ככלי לאופטימיזציה עסקית, או שהיא יכולה לשמש לניהול כל שרשרת האספקה. אל לנו לחשוב על תוכנות ERP אלה כתחליף למומחים אנושיים בלוגיסטיקה וניהול מלאי. הם פשוט מספקים סיוע לעסק על ידי היפטרות מהמשימות הגוזלות זמן של מומחים אנושיים ועל ידי אוטומציה שלהם בקנה מידה. 

השלבים לייעול העבודה בעסק עם תוכנת ERP:

ניהול לוגיסטי ומלאי מבוסס ERP הוא הצעד הראשון בשילוב פעילויות שרשרת האספקה ואופטימיזציה של תהליכים, כך שניתן לשפר את כל התהליך. לאחר מכן מגיע ניטור ישירות לתוך מערכות ERP עבור משוב על הצלחה או כישלון פעולות. 

לאחר מכן החברה יכולה להשתמש בנתונים שלה כדי לקבל החלטות תפעוליות יעילות יותר ולשפר את היעילות התפעולית, כמו גם למצוא הזדמנויות חדשות לצמיחה. השלב הבא בנתיב פיתוח זה הוא ניטור תפוקת הייצור ישירות למערכת ה-ERP, תוך סיכום של כל מידע ייצור נאסף גם במסד נתונים חיצוני (למשל, SAP). כדי לאפשר זאת, מידע ייצור צריך הן במערכת ה-ERP והן במסד הנתונים החיצוני. 

השלב השלישי, ניתוח נתונים, נחוץ כדי להסתכל על הנתונים הללו בצורה סטטיסטית ואף לקבל החלטות על סמך יחסים סטטיסטיים. ההתמקדות העיקרית של ניתוח הנתונים היא במודלים וחיזוי מתוחכמים יותר ויותר, כך שתחזיות ביקוש נעשות בצורה יעילה יותר מבעבר. המשמעות היא שיש לבצע אופטימיזציה של פעולות המחסן כדי להתמודד עם ביקוש משתנה כל הזמן בזמן אמת. זה גם יוביל לשימוש יעיל יותר במשאבים (למשל תחזוקה). לכן יש להשתמש בלוגיסטיקה מבוססת ERP עבור כל שלבי הייצור, כולל ניהול מלאי ואופטימיזציה של תהליכים. 

פנו עוד היום למומחים של מידעטק>>>

כתוב/כתבי תגובה