חגורת בטן לאחר ניתוח

חגורת בטן היא חגורה הנלבשת סביב הבטן כדי לתמוך ולהגן עליה לאחר הניתוח. הוא עשוי בדרך כלל מבד ובדרך כלל נלבש במשך כשלושה שבועות. מכיוון שרוב ניתוחי הבטן מבוצעים באופן לפרוסקופי, ניתן להשתמש בחגורת בטן לתמיכה בבטן במהלך ההחלמה. החגורות משמשות גם בהליכים מסוימים כאשר המטופל צריך להישאר במיטה מספר ימים בזמן שהבטן שלו מתרפאת.

מתי נשתמש בחגורת בטן לאחר ניתוח? 

חגורת בטן רפואית היא מכשיר המסייע בייצוב הבטן לאחר הניתוח. זה גם מספק תמיכה לאזור הניתוח ומפחית את הסיכון לבעיות ריפוי חתך. זה בדרך כלל מגיע עם כרית רכה לנוח על החזה ולמנוע לחץ על הפצע. חגורה הומלצה למטופלים שעברו ניתוח קיסרי או לאלו שעברו אילאוסטומיה או קולוסטומיה. הוא משמש גם במקרים בהם יש חשש לאובדן דם, כגון במהלך כריתת רחם, כאשר יש חשש לדימום מוגזם מפציעה או טראומה, או כאשר יש חשש לדימום יתר מניתוח לסרטן הרחם.

כיצד עוזרת לנו חגורת הבטן לאחר ניתוחים? חגורת הבטן היא מכשיר המסייע לתמוך בבטן התחתונה ולהפחתת כאבים במהלך ההתאוששות לאחר הניתוח. זוהי חתיכת בד פשוטה עם רצועות מתכווננות. הבד מונח בין הירכיים, ממש מתחת לברכיים ומסביב למותניים, ויוצר לולאה אלסטית. הלולאה האלסטית מאפשרת התאמה קלה או הסרת לחץ מהבטן. במהלך ההתאוששות. חגורת הבטן היא מכשיר המסייע בתמיכה בבטן התחתונה ובהפחתת כאבים במהלך ההתאוששות לאחר הניתוח. 

חגורת הבטן של חברת איסבלה היא מוצר המהדק את הבטן התחתונה לאחר הניתוח. זוהי חגורה העשויה משתי לולאות, אחת מסביב לחזית ואחת מסביב לאחור.

ניתן להשתמש בחגורת בטן לאחר הניתוח ל:

-לשמור על המעיים במקומם במהלך ניהול המעיים

-לקדם ריפוי על ידי שמירה על לחץ על הפצע

– למנוע פקקת ורידים עמוקים

-למנוע בקע

-למנוע סיבוכים מבטן פתוחה

כתוב/כתבי תגובה